روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 444
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 - 17:33
طی مراسمی در قم؛
پوستر شعار و نشان واره اربعین حسینی ۹۸، طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سالن همایش‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در قم رونمایی شد.
کد خبر : 444
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 - 17:33

پوستر شعار و نشان واره اربعین حسینی ۹۸ قبل از ظهر پنجشنبه به همت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در آیینی با حضور حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در قم رونمایی شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این مراسم گفت: پیاده روی اربعین میراث ایثارگری‌های آقا اباعبدالله الحسین(ع) است که سر و دست خود را در این مسیر دادند و اگر آن اخلاص‌ها نبود، امروز پیاده روی عظیم اربعین رقم نمی خورد.

حجت‌الاسلام نواب با بیان اینکه اگر واقعیت کربلا برای هر انسانی بیان شود، در این مسیر گام برخواهد داشت، افزود: حضور افراد اهل کتاب از مذاهب غیر اسلامی در راهپیمایی عظیم اربعین نشان از عمق اثرگذاری حرکت اباعبدالله(ع) است.

حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین نیز در این مراسم با بیان اینکه شعار «الحسین یجمعنا» و «رنگ قرمز» برای مراسم اربعین امسال و با توافق طرفین ایرانی و عراقی انتخاب شده است، افزود: این شعار و رنگ برای سال ۱۳۹۷ هم انتخاب شده بود که براساس درخواست طرف عراقی این شعار دوباره به همان عنوان و رنگ انتخاب شد.

در ادامه این مراسم مسعود نجابتی، طراح نشان واره اربعین حسینی با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای ادای دین اصحاب هنر به حضرت اباعبدالله(ع) گفت: اولین نشان واره اربعین در مسیر اربعین حسینی طراحی و بر روی پارچه نوشته ای نگارش شد.

این استاد هنر تجسمی کشور ادامه داد: در عمود ۲۹۲ مسیر پیاده روی اربعین امسال با همکاری کانون هنری شیعی، فعالیت گسترده هنری اجرا می‌شود که در این موکب با حضور هنرمندان هنرهای مختلف تجسمی نیاز موکب های اربعین در زمینه کتیبه و پرچم نویسی برطرف می شود.

وی ادامه داد: پارچه نوشته های شعار اربعین به صورت گسترده نوشته شده و در مسیر پیاده روی عظیم اربعین میان زائران توزیع و توسط زائران در این مسیر حمل می‌شود.

نجابتی افزود: هنرمندان خود را خادم امام حسین(ع) می‌دانند و برنامه‌های گسترده‌ای برای انجام کارهای هنری در مسیر راهپیمایی اربعین صورت گرفته است تا با استفاده از ظرفیت هنرمندان رشته‌های مختلف هنر تجسمی با برپایی موکب و غرفه‌های مختلف وظیفه خود را در عرض ارادت به اباعبدالله(ع) انجام دهند.

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها