روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 2127
تاریخ انتشار : 5 مهر 1399 - 22:56
سید مجید امامی
نشست‌های تخصصی بازخوانی و تحلیل هنری و اجتماعی مداحی‌های محرم ۹۹ با عنوان «محرم امسال» از سوی اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار می شود.
کد خبر : 2127
تاریخ انتشار : 5 مهر 1399 - 22:56

«سید مجید امامی» در گفت وگویی گفت: درراستای توسعه مطالعات فرهنگی، ادبی و اجتماعی مناسک و هیئت پژوهی و ارتقای کیفیت و اصالت های مورد توجه و مورد نیاز در هیئات و مناطق مناسب عاشورایی، اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق علیه السلام با همراهی گروه فرهنگ و هنر این دانشگاه، مجموعه نشست‌هایی را با عنوان «محرم امسال» برگزار می کند. 

مدیر اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: برنامه «محرم امسال» ابتدا از طریق فضای مجازی و در بستر «اسکای روم» ارائه  و سپس تولیدات محتوایی آن در قالب کتاب منتشر می شود. 

امامی درتوضیح بیشتر در رابطه با این برنامه تصریح کرد: در این برنامه اشعار، جایگاه اجتماعی و رویکردهای اجتماعی - فرهنگی موجود در روضه ، شعر، مداحی و همچنین سبک و روش مداحی ۱۱ نفر از مداحان مطرح کشور که از سوی افکار عمومی و در فضای مجازی یا فضای واقعی بیشتر دنبال می شوند ، از دو جنبه مورد تحلیل و بازخوانی قرار می‌گیرد.


وی ادامه داد: یکی از جنبه‌های بازخوانی، جنبه محتوایی، ادبی و تاریخی فعالیت‌ها و بُعد دوم از ناحیه جامعه‌شناختی، رسانه‌ای و منابع مناسکی است. 


مدیر اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق علیه السلام در ادامه با اشاره به 11 مداح مطرح کشور که آثار و فعالیت های آنها در این برنامه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد، گفت: «آقای محمود کریمی»، «آقای میثم مطیعی»، «آقایان طاهریان»، «آقای محمد حسین پویانفر»،  «آقای حنیف طاهری»، «آقایان حدادیان»، «آقای سید رضا نریمانی»، «آقای بذری»، «آقای سلحشور»، «آقای سید مجید بنی فاطمه» و «آقای مهدی رسولی» یازده مداحی هستند که آثار آنها در برنامه «محرم امسال» بازخوانی می شود. 


امامی خاطرنشان کرد: مجموعه «محرم امسال» با حضور دو نفر از اساتید مطرح حوزه و دانشگاه و میهمانان از این هفته آغاز و دو شب درهفته در بستر «اسکای روم» میزبان منتشر مخاطبان است. 

وی تاکید کرد: تولیدات محتوایی این برنامه در آینده نزدیک در قالب کتاب که به نوعی یک گزارش محتوایی از مناسک محرم وعاشورایی در تحلیل های ادبی، اجتماعی و هنری است به جامعه مناسک پژوه و جامعه مطالعات دین و علاقمنئان حوزه هیئت و عزاداری و مناسک تقدیم می شود.

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها