روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 2136
تاریخ انتشار : 6 مهر 1399 - 22:28
حاج حسین یکتا
اگر ما ننویسیم، دیگران می‌نویسند و اگر دیگران بنویسند؛ در تحریف و تخریب دفاع مقدس کم نخواهند گذاشت و چیزی واژگونه به نسل جدید منتقل خواهند کرد.
کد خبر : 2136
تاریخ انتشار : 6 مهر 1399 - 22:28

روزنامه جام‌جم دلنوشته‌ای از حاج حسین یکتا، روایتگر دفاع مقدس منتشر کرده است که متن آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

دیداری که در ۳۰ آبان ۹۸ برگزار شد، توفیقی بود که رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌سوخته‌ها، راویان و آفتاب‌خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس که به نمایندگی از همرزمان‌شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند. این جمع رفقایی که به زیارت آقا رفتند، سال‌های سال از شهیدان و دلدادگی آنها به آقا روح‌ا... گفته بودند و ان‌شاءا... همان کسانی باشند که رهبری هم به آنها به عنوان یاران خراسانی‌شان دل‌ بسته باشند.

حضور شهدا را در جلسه حس می‌کردم

این دیدار، دیدار دلدادگان آقا با مرادشان بود و به همین دلیل حال و هوایی که بر جلسه حاکم بود، حال و هوای یک دیدار آسمانی و الهی بود. جمعی به دیدار آقا رفتند و همین جمع به همراه آقا به حضور شهدای گرانقدر و امام شهدا شرفیاب شدند، خودم به‌شخصه حضور شهدا را در جلسه حس می‌کردم.

اگر ما ننویسیم، دیگران می‌نویسند و در تحریف کم نخواهند گذاشت

در روایتگری جنگ و جبهه لازم است ‌که رزمندگان دوران دفاع مقدس خاطرات‌شان را بنویسند و علاوه‌بر آن، دقیق و هنرمندانه و به‌موقع آنچه در سینه دارند، به نسل جدید منتقل کنند. چراکه اگر ما ننویسیم، دیگران می‌نویسند و اگر دیگران بنویسند؛ در تحریف و تخریب دفاع مقدس کم نخواهند گذاشت و چیزی واژگونه به نسل جدید منتقل خواهند کرد. برای همین به نظرم لازم است که جنگ‌رفته‌ها و جبهه‌دیده‌ها همت‌شان را به کار گیرند تا مانع جریان تحریف شوند و با روایتگری واقعیاتی که به چشم دیده‌اند، سینه به سینه و نسل به نسل حماسه‌ای که ملت ایران با رشادت از آن بیرون آمد را منتقل کنند.

شک نکنید نیات الهی را به کار بگیریم جریان تحریف شکست می‌خورد

در روایتگری‌ها اگر در کنار بیان هنرمندانه و دقیق، نیات الهی را به کار گیریم، شک نکنید که نه‌تنها جریان تحریف شکست می‌خورد، بلکه قطعا اثر وضعی درخشانی بر روح جامعه خواهد گذاشت. کما این‌که دیدیم راهیان نور چه تاثیرات شگرفی بر جوانان کشور باقی گذاشت.

به گزارش خبرنگار گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، شامگاه ۲۹ شهریور امسال و در آستانه‌ چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «مربع‌های قرمز» رونمایی شد. کتاب «مربع‌های قرمز» خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا است که به قلم زینب عرفانیان تدوین و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

تقریظ رهبر‌انقلاب بر کتاب «مربع‌های قرمز»

بسمه‌تعالی-بسیار شیرین و جذاب نوشته شده است. ردپای چانه‌گرمی‌های آقای حاج‌حسین یکتا در آن آشکار است. ظرافت‌های برخاسته از ذوق و قریحه‌ لطیف که در سراسر کتاب گسترده است، می‌تواند از نویسنده‌ خوش قلم و چیره‌دست کتاب باشد و می‌تواند هم دُرافشانی‌های راوی باشد. نقطه‌ برجسته‌ کتاب، یاد شهیدان و یاد حال و حضور ملکوتی آنان پیش از شهادت است که حقاً بسیار خوب تصویر شده است. ارادت راوی به مرحوم آقای حاج‌میرزا علی احمدی‌میانجی هم برای من جالب بود. آن مرحوم را حدود ۶۰ سال به علم و تقوا و ورع می‌شناختم و به من لطف داشت. این کتاب ظاهراً چند روز پیش رونمایی شده است. برای من چندی پیش از این فرستاده بود و تماماً مطالعه شد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها