روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 2482
تاریخ انتشار : 2 آبان 1399 - 00:22
در دوران شیوع ویروس کرونا
معاون وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد که از اول ماه نوامبر پذیرای زائران خارجی خواهند بود.
کد خبر : 2482
تاریخ انتشار : 2 آبان 1399 - 00:22

امروز پنج شنبه (یکم آبان ماه) اعلام کرد: این وزارتخانه بعد از موفقیت در اعمال حج عمره مفرده زائران عربستانی و مقیم این کشور، از این پس می تواند از زائران خارجی استقبال کند.

وی افزود: تعداد زائران تاکنون به 45 هزار نفر رسیده و علاوه بر آن 120 هزار نمازگزار نیز در مرحله دوم بازگشایی حج عمره مفرده در مسجدالحرام نماز می خوانند.

عبدالرحمن شمس اظهار کرد: عمره گذاران خارجی از طریق شرکت های معتمد در خارج می توانند به صورت جمعی و نه فردی ثبت نام کرده و به حج عمره مشرف شوند.

وی تصریح کرد: تاکنون با راه اندازی حج عمره مفرده هیچ گونه مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت نشده است و در مرحله سوم از آغاز ماه نوامبر ما می توانیم پذیرای زائران خارجی باشیم.

پس از گذشت شش ماه تعطیلی مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) به دلیل شیوع ویروس کرونا، نخستین مرحله از حج عمره مفرده روز یکشنبه (13 شهریور ماه) از سر گرفته شد.

بر اساس این گزارش، از روز یکشنبه (27 مهر ماه) نیز دومین مرحله از اعمال حج عمره مفرده و ورود زائران به مسجدالحرام و روضه شریفه در مسجدالنبی(ص) با 75 درصد ظرفیت زائران آغاز شد.

وزارت حج و عمره عربستان نیز اعلام کرده است: در مرحله سوم که از ماه نوامبر آغاز خواهد شد از زائران داخلی و خارجی با 100 درصد ظرفیت استقبال خواهد شد.

همچنین مرحله چهارم و نهایی بعد از پایان شکست کرونا خواهد بود که طبق روال سابق حج عمره انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها