روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 2497
تاریخ انتشار : 3 آبان 1399 - 23:51
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود محمدی عراقی
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در قم گفت: در شهر قم هم حدود ۴۰۰ امامزاده مدفون هستند که بقاع آن‌ها ملجأ و پناهگاه همیشگی شیعیان و دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت بوده است.
کد خبر : 2497
تاریخ انتشار : 3 آبان 1399 - 23:51

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود محمدی عراقی امروز در آیین برگزاری پنجمین مرحله طرح مواسات و همدلی "احسان ماندگار" اظهار داشت: اگر امانت‌دار خوبی برای موقوفات باشید و در راستای اجرای امینانه نیت واقفان گام بردارید، علاوه بر وظایفتان، فرهنگ‌سازی هم کرده‌اید و موجب رونق سنت حسنه وقف خواهید شد.

وی بابیان اینکه یکی از مصادیق خیر کثیر، سنت حسنه وقف است، افزود: در نظام جمهوری اسلامی، خیرات کثیر در سازمان اوقاف و امور خیریه متجلی شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مسئله وقف است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم بیان کرد: از گذشته سنت حسنه وقف در بین نیاکان ما و بر اساس نیت الهی آن‌ها وجود داشته و امروز میراثی گران‌بها در اختیار ما قرارگرفته است.

محمدی عراقی عنوان کرد: در سراسر ایران هزاران بقعه متبرکه وجود دارد که مدفن فرزندان و نوادگان امامان معصوم(ع) هستند، در شهر قم هم حدود 400 امامزاده مدفون هستند که بقاع آن‌ها ملجأ و پناهگاه همیشگی شیعیان و دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت بوده است.

وی ادامه داد: باید بتوانیم این محبت و نیت پاک و صادقانه مردم را در مسیر درست هدایت و بقاع متبرکه را به قطب فرهنگی تبدیل کنیم، امر مهمی که رهبر معظم انقلاب هم نسبت به آن تأکید داشته و دارند.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در استان قم با اشاره به جایگاه و اهمیت وقف در اسلام گفت: نام‌گذاری دهه‌ای به نام وقف اقدام بسیار مناسبی است زیرا سبب می‌شود فرهنگ وقف به‌صورت یک فرهنگ عمومی موردتوجه قرار گیرد و رواج یابد.

محمدی عراقی خاطرنشان کرد: اگر آحاد جامعه بدانند که در سایه یک موقوفه، چه اقدامات گسترده‌ای و نیکی صورت می‌گیرد، این سنت حسنه به فرهنگ عمومی کشور تبدیل می‌شود، مدیران و کارکنان اوقاف مسئولیت سنگین و مقدسی را در مدیریت بقاع متبرکه بر عهده‌دارند، خیروبرکت امامزادگان در تاریخ کشور ما مشهود بوده است.

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 0
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها