روضه |‌ rozeh.info

کد خبر : 933
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1399 - 19:36
ماجرای هدیه‌ غیرمنتظره رهبری به قاری مشهوری که در کودکی مورد تمسخر قرار می‌گرفت
ناگفته‌هایی که احمد ابوالقاسمی قاری بین‌المللی
کد خبر : 933
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1399 - 19:36

 صدای مرا در کودکی مسخره می‌کردند

شما یکی از موفق‌ترین قاریان قرآن هستید که هم در حوزه تلاوت و هم در حوزه آموزش در اوج ماندید. بفرمایید چه شد به سمت قرائت قرآن رفتید؟

منزل ما کنار مسجد بود و در زمان طاغوت هم قبل از اذان تلاوت قرآن پخش می‌کردند و من به آن علاقه مند شدم. برخی از تلاوت‌های پخش شده را حفظ می‌کردم و متوجه شدم توانایی حفظ قرآن را دارم. اما صدای خشن و گرفته‌ای داشتم. در آغاز راه چند بار که قرآن خواندم همه خندیدند و مسخره ام کردند.

شیوه آموزش قرآن در مدارس

به نظر شما سیستم آموزش قرآن در آموزش پرورش در کنار موسساتی که وجود دارد، موفق عمل کرده است؟

من شیوه آموزش قرآن در مدارس را قبول ندارم. نمره نمی‌تواند انگیزه یادگیری قرآن را ایجاد کند. وقتی در کل جامعه این انگیزه یادگیری قرآن وجود نداشته باشد، معلم هم سرد می‌شود و وقتی آموزش و پرورش می‌بیند مطالبه‌ای برای آموزش قرآن وجود ندارد اما برای فیزیک هست، تلاش برای آموزش فیزیک را بیشتر می‌کند.

کاری که هیچگاه حاج قاسم انجام نداد

به نظرم دین می‌تواند تحرک ایجاد کند و انگیزه‌ای به طرف بدهد که حاج قاسم سلیمانی ساخته شود و چهل سال کار کند. در تمام فیلم‌ها، حاج قاسم راه می‌رود و یکبار هم پشت میز نبود. آرزوی ما این است که مسئولان ما بتوانند دو آیه قرآن را درست بخوانند.

اختصاص بودجه ۲۰ میلیاردی به قرآن خنده‌دار است

 سهم بودجه قرآنی سال ۹۹ بیست میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده. به نظر شما با بودجه‌ای که الان برای فعالیت‌های قرآنی به معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و شورای عالی قرآن و سازمان دارالقرآن داده می‌شود، بازخورد و خروجی کار‌ها خوب است؟

اختصاص بودجه ۲۰ میلیاردی به قرآن خنده‌دار است. موسساتی داریم که با دو میلیون تومان زنده می‌شوند، طرف با عشق خودش را وقف موسسه قرآنی کرده است. به نظر من این ۲۰ میلیارد را حذف کنند شاید مردم خودشان کاری را انجام دهند.

هدیه‌ای که رهبر انقلاب به قاری بین‌المللی دادند

 طی دیدار‌هایی که با رهبر معظم انقلاب داشتید نکته و یا خاطره‌ای از صحبت‌های ایشان دارید، برای ما بگویید؟

من همیشه می‌خواستم از رهبر هدیه بگیرم. سال ۸۴ به این موضوع فکر کردم و خدمت رهبر انقلاب رفتم. ایشان گفتند خیلی خوب خواندی آفرین آقای ابوالقاسمی. گفتم آقا شما هر دفعه از من‌ تعریف می‌کنید، نمی‌خواهید یک صله به من بدهید.آن سال‌ها هدیه انگشتر باب نبود. ایشان انگشتر‌ی که پنج سال دستشان بود را به من دادند.

آرزو به دل ماندیم کاندیداهای ریاست جمهوری دو آیه قرآن بخوانند

 رهبر معظم انقلاب در محفل قرآنی مصادف با اولین روز ماه رمضان درباره تدبر در قرآن کریم، توصیه‌های فراوانی داشتند. فکر می‌کنید برای تدبر در قرآن کریم، چه کار‌هایی لازم است؟

من از کنار هم قرار دادن جملاتی که ایشان فرمودند به اینجا رسیدم که باید اشتیاق شنیداری مردم بالا رود. کسی که کار فرهنگی می‌کند حداقل باید ۱۰۰ سال فکر کند. در مناظرات آرزو به دل ماندیم که حضراتی که می‌خواهند رئیس جمهور شوند دو آیه قرآن بخوانند. انگار فقط سر سفره عقد و چند مراسم دیگر یاد قرآن می‌افتیم.

اشتراک گذاری
عناوین مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: 1
ناشناس
|
Islamic Republic Of Iran
|
00:47 - 1399/2/14
0
0
حرف حق
آخرین عناوین
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها